Aksidenti te TEG-u, humbin jetën dy vajza

Dy vajza kane humbur jeten nga aksidenti ne Tirane, konfirmoi policia.

“Më datë 09.03.2023, rreth orës 18:05, shtetasi Q. K., duke drejtuar automjetin, në unazën lindore dyshohet se duke dalë për tek rrethrrotullimi i Tegut, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga mbikalimi, mbi kofanon e një automjeti tjetër.

Si pasojë kanë humbur jetën dy shtetase femra, si dhe janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore shtetasit Q K., O. K., dhe K. R., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Mbi rrethanat dhe shkaqet e aksidentit, pas përfundimit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, dhe për gjendjen shëndetsore të të dëmtuarve në spital, do të keni njoftim në vijim”, njoftoi policia.

Read Previous

Dha një intervistë për Zërin e Amerikës/ Publikohet urdhëri për shkarkimin e drejtorit të Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta

Read Next

Këlliçi në takimin me zonjat dhe vajzat: Rezultati i 14 majit, në vullnetin tonë