Aksidenti në Tiranë, zbardhet dëshmia e shoferit të autobusit në polici: Nuk ndihesha mirë që në mëngjes!

Agron Xhafa, shoferi 63-vjeçar që drejtonte autobusin e Unazës të hënën e aksidentit që për fat të mirë nuk përfundoi në tragjedi, ka deklaruar se situata që i ka ndodhur e ka gjetur të papërgatitur.

Në dëshminë e tij në Polici, pas aksidentit, Xhafa ka thënë se nuk ishte ndjerë mirë që atë mëngjes, edhe pse nuk ka sqaruar nëse ka vënë në dijeni apo jo punëmarrësit e tij, përpara se të nisej e të shkonte në punë.

Aksidenti i rëndë ndodhi paraditen e të hënës, ku autobusi i linjës së “Unazës” në kryeqytet u përplas me 10 makina në zonën e njohur si “Kryqëzimi i Shallvareve” në Tiranë. Për pasojë, 10 persona morën lëndime dhe u transportuan në spital, por me dëmtime të lehta. Në spital shkoi edhe shoferi, që deklaroi se vuante nga zemra dhe diabeti.

Tashmë ai do ti nënshtrohet edhe njëherë të gjitha analizave mjekësore për të parë nëse vuan nga sëmundje kronike. Ai është arrestuar nga Policia dhe pret të njihet me masën e sigurisë.

Read Previous

BIRN: Gjobat ndaj Focus Group abuzive dhe të pa justifikueshme

Read Next

Aksidenti tragjik me 36 të vdekur, Greqia shpall 3 ditë zie kombëtare