Aksident tragjik në kufi, deri tani 7 viktima dhe 7 të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë natës në rrugën Eganatia në afërsi Ksanthit në kufirin greko-turk.

Deri më tani janë të konfirmuar 7 viktima dhe 7 të plagosur sipas policisë.

Mësohet se aksidenti ndodhi si pasojë e shpejtësisë.

Automjeti që drejtohej prej një shtetasi moldav , u përplas me stacionin e taksës rrugore si pasojë e shpejtësisë.

Read Previous

Lira turke në rënie të lirë pas uljes së fundit të normës së kërkuar nga Erdogan

Read Next

Çamët ekspozitë në gardhin e presidencës, Greqia notë proteste Metës