Aksident tragjik në Kroaci/ Autobuzi del nga rruga, 12 të vdekur dhe 34 të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur në një autostradë në Kroaci, ku një autobus me targa polake ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë vdekur së paku 11 persona, raportonDnevnik, përcjell Express.

Raportohet se edhe 34 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

“Sipas informacioneve të deritanishme, në aksident trafiku kanë humbur jetën disa persona dhe një numër i madh janë lënduar rëndë. Përveç policëve të UP-së së Varazhdinit dhe UP-së së Zagrebit, disa ekipe të Institutit për Mjekësi Emergjente nga Qarku i Varazhdinit. dhe Zagrebi, si dhe disa ekipe të zjarrfikësve, janë angazhuar në vendngjarje nga të dy qarqet”, thuhet në njoftimin e policisë.

Read Previous

Gjendet i vdekur në një hotel zyrtari i lartë ushtarak në Tajvan

Read Next

Mill-i, fjala e lirë dhe mediat sociale