Aksident rrugor në aksin Elbasan – Librazhd

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Elbasan – Librazhd.

Njoftimi paraprak i Policisë së Shtetit:

Më datë 09.10.2021, rreth orës 18:33, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në fshatin Xibrakë, mjeti tip kamion me drejtues shtetasin V.J., nga Maqedonia e Veriut ,është përplasur me mjetin tip “Cintron “, me drejtues shtetasin E.M., banues në Tiranë.

Si pasojë e aksidentit ka ndëruar jetë shtetasja F.G., rreth 54 vjeçe dhe është plagosur shtetasja G.M., rreth 37 vjeçe, jashtë rrezikut për jetën, pasagjere në mjetit tip “Cintron “.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Read Previous

Rreth një milion euro janë sekuestruar në Maqedoninë e Veriut.

Read Next

Formacioni i zyrtarë përballë Hungarisë: Cikalleshi-Uzuni në sulm