Aksident në Yzberisht/ Furgoni i nxënësve përplaset me një makinë tjetër

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në zonën e Yzberishtit, Tiranë, ku është përfshirë një furgon i transportit të nxënësve.

Aksidenti ndodhi rreth orës 13:40.  Në përplasje janë përfshirë mjeti fugon që transportonte disa nxënës shkolle me drejtues shtetasin A. H me mjetin me drejtues shtetasin D. T.

Si pasojë kanë shkuar për kontroll mjekësor 1 mësuese dhe 13 nxënës, të cilët fatmirësisht nuk kanë pësuar dëmtime fizike nga përplasja e mjeteve.

 

 

Tiranë/Informacion paraprak:

Rreth orës 13:40, në Yzberisht, janë përfshirë në përplasje mjeti fugon që transportonte disa nxenës shkolle me drejtues shtetasin A. H me mjetin me drejtues shtetasin D. T. Si pasojë kanë shkuar për kontroll mjekësor 1 mësuese dhe 13 nxënës, të cilët fatmirësisht nuk kanë pësuar dëmtime fizike nga përplasja e mjeteve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Read Previous

Rikthim në shtëpi: A mund ta ndreqë Prishtinën kaotike një arkitekt londinez?

Read Next

Bardhi në Komisionin Hetimor: Jam gati të dëshmoj për masakrën në Elbasan