Aksident në aksin Sarandë-Borsh me pasojë vdekjen

Një askident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Sarandë-Borsh.

Shtetasi me inicialet J.B., 60 vjeç, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit, i cili ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit, shtetasi J. B., si dhe janë dëmtuar 2 pasagjerët, shtetasit L. K., 44 vjeç dhe A. Z., 47 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Si pasoje e aksidentit ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit shtetasi J. B, si dhe kanë ngelur të dëmtuar 2 pasagjerët, shtetasit L. K., 44 vjeç dhe A. Z., 47 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia.

Read Previous

Turqia në udhëkryq/ Rikthim te demokracia apo më shumë shtypje

Read Next

‘New York Post’: Këlliçi po lufton me rivalin e lidhur me Sorosin, narkotrafikun dhe aferën e McGonigal