Adele ndalon fansat e pavaksinuar të ndjekin koncertet e saj të ardhshme

ADELE i ka ndaluar fansat e pavaksinuar që të marrin pjesë në rezidencën e saj të ardhshme në Las Vegas – duke vendosur që edhe gjysëm të vaksinuarit nuk mund të marrin pjesë.

Rregullat e vijës së ashpër rrezikojnë që mijëra njerëz të shtyjnë udhëtimin për të marrë pjesë në Weekends With Adele, rezidencë e cila fillon më 21 janar.

Një deklaratë për Ticketmaster thotë: “Organizuesi i ngjarjes kërkon që të gjithë pjesëmarrësit e këtij eventi të jenë vaksinuar plotësisht (14 ditë pas vaksinimit përfundimtar) DHE të kenë marrë një test negativ për COVID-19 brenda 48 orëve nga eventi. Për të hyrë në ngjarje kërkohet edhe prova e vaksinimit, ashtu edhe prova e testit negativ brenda 48 orëve nga ngjarja.”

Muajin e kaluar Adele tha se ajo ishte shtyrë të bënte një turne të madh botëror në 2022 për shkak të Covid. Ajo tha: “Është shumë e paparashikueshme, me të gjitha rregullat dhe gjëra të tjera. Nuk dua që dikush të vijë në shfaqjen time i frikësuar. Dhe as unë nuk dua të marr Covid.”

©Kumtari.al

Read Previous

Australia i bashkohet bojkotit të lojrave olimpike

Read Next

Shakira ka një mesazh për fansen e saj Princesh Charlotte