14 tërmete shkundën Turqinë gjatë natës

14 tërmete kanë goditur Turqinë gjatë natës.

Sipas Qendrës Mesdhetare të Tërmeteve, lëkundjet janë regjistruar në zonat qendrore dhe lindore të vendit.

Magnituda e lëkundjve ka qenë nga 3.0 rihter deri në 4.7.

 

Nga tërmeti katastrofik i 6 shkurtit mbetën të vrarë të paktën 46 mijë persona në Turqi e Siri. Fatkeqësisht numri i viktimave pritet të rritet pasi shumë trupa janë ende nën rrënoja.

Read Previous

Turqia u jep fund operacioneve të kërkim-shpëtimit, shpresat për të mbijetuar janë shuar

Read Next

Biznesi i ndërtimit arriti rekordin e 2.9 mld € në 2021; shtohen me 17% kompanitë