1 milion pemët e Veliajt?/ Malltezi: Shihni betonizimin në parkun e Farkës!

Nga Jamarbër Malltezi

Erion Veliaj paska deklaruar se ka dyfishuar sipërfaqen e Parkut të Liqenit. Ai premtoi se do ndërtonte më shume Parqe (në shumës) sesa leje ndërtimi por tani ngeci tek i vetmi park ndonëse në Planin Rregullues 2012 kish plot 5 parqe periferike!

Çfarë ndodhi me parkun e Farkës? Betonizim i gjithi nga Veliaj! Ndaj ngec tek i vetmi Park.

Këtu Google Earth na ndihmon me foto të Parkut te Liqenit ne 2013 dhe si e beri Veliaj në 2023. Betonizim e gjitha. Ku qenka dyfishuar parku, në ëndërr?

Paska deklaruar se ka mbjelle 1 miljon pemë në Tiranë. Kjo deklaratë meriton hetim nga SPAK për vjedhje por kismet kur t’i thone Sssskape nese do i thonë ndonjëherë. Se kur sipërfaqen e Parkut e bën ndertime nuk ke ku mbjell përveçse të vendosësh vazo lulesh. 🤷

Read Previous

Çollaku: Rrena e Nastradin Veliajt për pemët, parku i Liqenit mbi 1760 hektarë nga 288 që është

Read Next

Sulm me armë ndaj godinës së TCH, vritet roja